Mohács – A történelmi múlt
A Baranya megye délkeleti részén fekvő városkát a Duna szeli ketté. Először 1093-ban tesznek róla említést az első írásos emlékek, amelyek megemlítik a város nevének eredetét. Mohács a moha, mohás szavakból ered, ami szláv eredetű szó volt. A 12-13. században kezdett fontosabb szerephez jutni a környező települések közül.
A falu a 15. századra halászfaluból mezővárossá vált, amelynek fejlődését sajnos az 1526-os mohácsi vész törte meg és taszította 150 éves romlásba mindössze másfél óra alatt. A csatában a király és a főnemesek jelentős része is meghalt, vele együtt pedig az ország függetlensége is. A török uralom idején fontos hadiút mentén feküdt a város, amelyet időközbe letelepedő magyarok, svábok, sokacok és szerbek népesítettek be.
Látogasd meg Te is Mohácsot szervezett útjainkkal!
Kattints ide és nézd meg akciós kirándulási programunkat Mohácsra!
Mohács látnivalói
A csatához kapcsolód legfőbb látnivaló a Csatatéri Emléktemplom vagy más néven Fogadalmi templom, amit az 1526-so mohácsi csata hőseinek állít emléket, valamint a Mohácsi Történelmi Emlékhely is.
Aki a busójárás idején nem tud ellátogatni a 20.000 lelket számláló városba, az se búsuljon, hiszen a Busóházban megismerheti a több mint 500 éves hagyományt és annak minden részletét egy néprajzi kiállítással egybekötött panoptikumban. Emellett a Busóudvar is azzal a céllal épült, hogy azoknak a turistáknak nyújtson ízelítőt a busójárásból, aki nem az ünnep idején látogatja a várost.
A városháza megtekintését sem érdemes kihagyni. Az épületet 1926-ban, a török vész 400. évfordulójának alkalmából emelték. Egyedülálló építészeti alkotás, amelyet a Fogadalmi Templomhoz hasonlóan Árkay Aladár tervezett.
A további látnivalók között szerepel a Kanizsai Dorottya Néprajzi Múzeum, a Szent Jakab Kápolna, a Szent Miklós vízimalom és a Püspöki Palota.
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.