Az elsősorban szántóföldjeiről ismert Szlavóniát gyakran illetik az „arany” jelzővel, ami nem is csoda, hiszen a nyári aratás előtt a gabonaföldek tényleg aranyként ragyognak. A termékeny föld általános jólétet biztosított, ennek jeleit a gazdagon díszített házak és rendkívül részlet gazdag népviseletek mindmáig megőrizték. A Szlavóniai városok, mint Eszék, Đakovo vagy Požega számtalan műemlékkel és kitűnő ételkülönlegességekkel kecsegtetik az ide látogatókat, akik egyből felfigyelhetnek a helyi emberek könnyed életritmusára és összetéveszthetetlen akcentusára.
Szlavónia nagyon közel esik hotelünkhóz. Ha motoros túrát szervezel, vagy kerékpározni, túrázni szeretnél a Villányi borvidéken, Szlavóniában, foglalj nálunk szállást! Nagy csoportok jelentkezését is várjuk! Ajánlatkérésért kattints ide most!
Merre keressük Szlavóniát?
Ha a középkorban indultunk volna Szlavónia keresésére, akkor Magyarországon kellett volna kutakodnunk. Annak ellenére, hogy Szlavónia belső önállóságot élvező tartomány volt, régebben országunk szerves részét képezte. Ma viszont Horvátországban kell keresnünk, annak is a keleti részén. Szlavónia földrajzilag és történelmileg is egy külön régiót képez, amelyet három folyó ölel körül: a Duna, a Dráva és a Száva. A Dráva Északon folyik, amely Magyarország felé a határfolyót alkotja, délen folyik a Száva, amely Bosznia-Hercegovinától választja el, keleten pedig a Duna jelenti a határt.
Gasztronómia kalauz
Engedd meg, hogy egy rövid útmutatással szolgáljunk Szlavónia gasztronómiájának megismeréséhez. Kezdjük az elején azzal, hogy megérkezünk egy kitűnő szlavón ebédre. Előételként zöldséggel és tésztagombóccal teli, gazdag és tápláló húsleves vár ránk. Főételként általában húsból készült különlegességet kínálnak. Az asztalon már ott illatozik a legfinomabb húsból készült kulen. A kulen fűszeres kolbász, fokhagymával, pirospaprikával és sóval ízesítve.
Mellé csípős paprikával és savanyított zöldségekkel megbolondított túró jár (tusija). Jellegzetes szlavóniai étel a „čobanac”, amelyről azt mondják, hogy annál finomabb, minél többféle húsból készül. A szlavón területeken a pontyot és a csukát a Dunából és a Drávából fogják, és magyaros fűszerezéssel készítik el belőle a fis paprikast, azaz halászlét. Desszertként számtalan helyi különlegességből választhatunk, és ne feledkezzünk meg az ételek elmaradhatatlan kísérőiről sem, a kitűnő szlavóniai borokról. Így teljes az ebéd.
Ugye nagyon jó kis lakomában volt részünk?
Így kapcsolódj ki Szlavóniában
Szlavóniában rendkívüli figyelmet szentelnek a kulturális hagyományok ápolására, aminek kiváló bizonyítékai az évről-évre megrendezésre kerülő zenei fesztiválok. Csak, hogy néhányat említsünk közülük: a Vinkovaci Őszi Fesztivál vagy a Đakovački vezovi nevet viselő rendezvény. A Szlavóniai fesztiválok legfőbb célja, hogy ápolják és felelevenítsék a népi hagyományokat. Mindemellett érdemes megtekinteni a számtalan múzeum vagy kiállítás valamelyikét is.
Akik nappal aktívak, azoknak számos mozgási lehetőséget kínál a környék. Minden folyó mentén rendezett sétaösvények húzódnak, amelyek a laza délutáni sétára vágyók számára kiválóak. A vállalkozó kedvűek pedig tervezhetnek hosszabb túrát a Papuk-hegyre, Szlavónia legmagasabb pontjára. A környéken számtalan fürdőhely található, de nyáron a Drávában is lehet fürödni. Szlavóniában a horgászok és a vadászok sem fognak unatkozni, hiszen a folyók és az erdők rengeteg ilyen lehetőséget tartogatnak a számukra is.
Az aktív éjszaki életre vágyók is találnak itt bőven lehetőséget a mulatozásra, ugyanis a szlavón emberek imádnak szórakozni és a szórakozóhelyek is hajnalig nyitva vannak.
Szlavónia Beremendhez is nagyon közel található. Ha kedvet kaptál hozzá, látogass el ide és a szállás miatt sem kell aggódnod, mert folyamatos akcióikkal várunk téged!
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.